2023 Northwest Championships - Class of 2024-2028

PRO SCOUT GAME ROSTERS


2023 Northwest Championships Rosters and Pitching Rotations
View Tournament Standings Here

The long-standing Northwest Championship Tournament is the largest event of its kind in the Northwest region, drawing hundreds of the region’s top athletes to compete against each other. It also draws the largest collection of college recruiters and professional scouts to observe a Northwest amateur baseball event. The 25th annual Northwest Championship Tournament for the classes of 2024-2028 will be held August 10th-13th in Vancouver, Washington. This tournament includes Baseball Northwest hand-selected teams from Oregon, Washington, Idaho, Montana, and Utah. The tournament begins on Thursday, August 10th. Each team has a 4 game guarantee, with games beginning on Thursday morning and continuing through placing games on Sunday, August 13th.  All teams will go through BAR testing around their game schedule on Thursday.

Social Media Coverage

Each field will have staff members capturing video and metrics for player promotion on social media. We will be adding video, highlights, and pitching metrics to a network of college coaches to best promote players throughout the event. Any metrics from this event that are improved will be posted on a player’s profile after the event.

Twitter: @BaseballNW | Instragram: @baseballnorthwest | Facebook: @baseballnw

Player Evaluation

Baseball Northwest’s 38 teams are selected for this tournament from regional Prospect Evaluation Camps. Players are invited to 1-day Prospect Evaluation Camps between May and August by recommendations from high school and summer ball coaches, professional scouts, college coaches, and Baseball Northwest personnel. Coaches are sent recommendation forms to nominate players for consideration.

Invitations

You must receive an invitation to register for this event. Invitations for the Northwest Championship Tournament will be sent throughout the summer.


Locations

Mountain View HS
1500 SE Blairmont Dr.
Vancouver, WA
98683
United States
Evergreen School Athletic Annex
14405 NE 28th St
Vancouver, WA
98682

Directions to Evergreen: Get yourself to Burton Elementary and go east on 28th St until you see a large sign and driveway on the right that says "Evergreen HS Sports Annex." Please be courteous of the neighbors around Evergreen HS and do NOT park on the neighborhood streets.

Union High School
6201 NW Friberg-Strunk St
Camas, WA
98607

This is not a stay to play event and you are not required to stay at these, but we have partnered with these hotels if you are looking for lodging options. Availability is not guaranteed.



Hampton Inn & Suites Portland/Vancouver
315 SE Olympia Dr Vancouver, WA 98684
360-891-3000

2023-06-13
Springhill Suites by Marriott Portland/Vancouver

1421 SE Tech Center Dr Vancouver, WA 98683
360-260-1000

You will be provided a game top and hat to wear. Please bring your own baseball pants (white), belt, socks, and cleats (metal, molded and turfs).

Please bring your own bats, helmets, gloves, catchers gear, cleats, molds, etc.

Wood or wood-composite bat (2024-2026); Aluminum BBCOR (2027-2028).

At your assigned check-in time (see schedule), you will meet your coach/team at the football field at Mountain View HS and receive your uniform, top, and hat. Following your check-in, your coach will direct you to where you will BAR test (unless you are Tri-State or OR Metro, in which you will meet and play your game first at your respective fields).

Baseball Northwest staff consult with professional scouts in attendance at the NWC as to which players they are interested in seeing play in the Pro-Scout Game. You will be notified during the tournament if you have been selected.

We look forward to having a lot of coaches in attendance at this year’s tournament. We’ll also be running a telegram app with additional pitching, hitting and fielding highlights to allow coaches from all across the country to tune in and follow the event for free. We recommend you reach out to college programs expressing you interest and provide your game schedule for the weekend.

# Name High School Class Pos.
0 Keegan Randall Ridgevue HS (ID) 2024 SS
1 Cooper Smith Lake City HS (ID) 2024 1B
4 Ryan Burbank Owyhee HS (ID) 2024 OF
5 Colby Chambers Rocky Mountain HS (ID) 2024 LHP
6 Dillon Fine Homedale HS (ID) 2024 RHP
7 Jimmy Flynn Eagle HS (ID) 2024 C
8 Noah Palomares Skyview HS (Victory Charter) (ID) 2024 OF
9 Cooper Reese Lake City HS (ID) 2024 RHP
10 Christopher Reynolds Lake City HS (ID) 2024 RHP
11 Dominic Schmittel Middleton HS (ID) 2024 RHP
12 Bryson Shea Eagle HS (ID) 2024 RHP
13 Wyatt Solosabal Twin Falls HS (ID) 2024 SS
14 Cole Stoddard Lake City HS (ID) 2024 1B
15 Ryder Cutlip Owyhee HS (ID) 2024 OF
16 Grady Daniels Skyview HS (ID) 2024 1B
17 Caden Yesford Skyview HS (ID) 2024 3B
34 Jaden Estrada Kuna HS (ID) 2024 OF
54 Conner Marshall Mountain View HS (ID) 2024 RHP

# Name High School Class Pos.
19 Keagan Kelly Owyhee HS (ID) 2025 SS
20 Carson Lupton Mountain View HS (ID) 2025 OF
21 Tyler Rasmussen Kuna HS (ID) 2025 OF
24 Cade Burnham Mountain View HS (ID) 2025 SS
25 Gage Haws Owyhee HS (ID) 2025 C
26 Andrew Lehman Sandpoint HS (ID) 2025 SS
27 Hunter Mahaffey Owyhee HS (ID) 2025 RHP
28 Lincoln Mathis Rocky Mountain HS (ID) 2025 LHP
29 Rodney (Tre) Morse III Mountain Home HS (ID) 2025 RHP
30 Beau Ramsey Middleton HS (ID) 2025 RHP
31 Brady Robinson Borah HS (ID) 2025 RHP
32 Brayden Schaefer Nampa Christian HS (ID) 2025 RHP
33 Avrey Cherry Lake City HS (ID) 2025 C
35 Mason Krahn Skyview HS (ID) 2025 OF
36 Owen Mangini Lake City HS (ID) 2025 3B
37 Jackson Wendt Rocky Mountain (ID) 2025 RHP

# Name High School Class Pos.
38 Easton Fenter Coeur d'Alene HS (ID) 2026 RHP
39 Nathan Keith Owyhee HS (ID) 2026 SS
40 Guy Krasselt Lewiston HS (ID) 2026 2B
41 Nash Randall Blackfoot HS (ID) 2026 RHP
42 Dallin Snooks Eagle HS (ID) 2026 LHP
43 Caleb Zawadzki Eagle HS (ID) 2026 RHP
44 John Tyson Skyview HS (ID) 2026 1B
45 Cannon Eddie Highland HS (ID) 2026 C
46 Tucker Green Lewiston HS (ID) 2026 OF
47 Aiden Henzler Rocky Mountain HS (ID) 2026 3B
48 Robert Morales Madison HS (ID) 2026 RHP
49 Tyler Russell Skyview HS (ID) 2026 OF
50 Maddox Stadelmeir Twin Falls HS (ID) 2026 C
51 Jason Williams Blackfoot HS (ID) 2026 RHP
55 Eliah Gordo Madison HS (ID) 2026 SS
56 Cannon Haws Centennial HS (ID) 2026 3B

# Name High School Class Pos.
18 Evan Robertson Coeur d’Alene HS (ID) 2027 RHP
23 Treyson Walker Twin Falls HS (ID) 2028 RHP
57 Colin Brazil Bishop Kelly HS (ID) 2027 SS
58 Sam Chappell Sugar Salem HS (ID) 2027 SS
59 Anthony DeVito Eagle HS (ID) 2027 C
60 Tav Hiaring Mountain View HS (ID) 2027 C
61 Cameron Lenius Middleton HS (ID) 2027 SS
62 Brody Newbery Boise HS (ID) 2027 SS
63 Hunter Schmittel Ridgevue HS (ID) 2027 LHP
64 Cooper Schneidt Mountain View HS (ID) 2028 SS
65 Christian Zannitto Owyhee HS (ID) 2027 RHP
66 Braylon Schellhammer Mountain View HS (ID) 2027 OF
67 Patrick Wilson Mountain View (ID) 2027 RHP
68 Kellen Viehweg Middleton HS (ID) 2027 RHP

# Name High School Class Pos.
0 Nathaniel Hubbard Sage Hillsboro HS (OR) 2024 RHP
1 Liam Kliever Sherwood HS (OR) 2024 C
5 Jackson Barnachea Tigard (OR) 2024 C
6 Alexander Dexter Lincoln HS (OR) 2024 LHP
7 Dustin Doherty Jesuit HS (OR) 2024 SS
8 Zane Garvey Southridge HS (OR) 2024 SS
9 Cole Katayama-Stall Westview HS (OR) 2024 SS
10 Aidan Kelly Sherwood HS (OR) 2024 RHP
11 Mickey McClaskey Jesuit HS (OR) 2024 RHP
12 Brendan Papadopoulos Beaverton HS (OR) 2024 SS
13 Gunnar Pedersen Westview HS (OR) 2024 SS
14 Carter Reilly North Marion HS (OR) 2024 SS
17 Lucas Geren Cleveland HS (OR) 2024 RHP
34 Daniel Withers Umpqua Valley Christian (OR) 2024 1B
36 James Kingsbury Glencoe HS (OR) 2024 LHP
37 Peyton Moussavi West Linn HS (OR) 2024 1B
52 Garrett Schmokel Lincoln HS (OR) 2024 OF
53 Griffin Scott Ida B. Wells HS (OR) 2024 LHP
54 Ezra Vice Westview HS (OR) 2024 OF

# Name High School Class Pos.
19 Cole Crossley Mountainside HS (OR) 2025 LHP
20 Jayden Nakamura Aloha HS (OR) 2025 SS
21 Freeman Rountree Ashland HS (OR) 2025 SS
22 Kainoa Santiago Jesuit HS (OR) 2025 OF
23 Kobe Sparks Sandy HS (OR) 2025 2B
24 Kellen Wood Mountainside HS (OR) 2025 C
25 Brayden Buck Tualatin HS (OR) 2025 OF
26 Dylan Sheaffer Barlow HS (OR) 2025 LHP
27 Johnny Ingalls Jesuit HS (OR) 2025 RHP
28 Reid Linkmeyer Liberty HS (OR) 2025 3B
29 Lukas McLeroy Lakeridge HS (OR) 2025 LHP
30 Alexander Pearson Tigard HS (OR) 2025 1B
31 Isaac Pfeifer Tualatin HS (OR) 2025 C
32 Nolan Winthrop Lincoln HS (OR) 2025 SS
33 Dax Teixeira Beaverton HS (OR) 2025 RHP
35 Gabriel Coltman Lincoln HS (OR) 2025 OF

# Name High School Class Pos.
51 Brody Cushing Wilsonville HS (OR) 2026 OF
38 Hudson Giboney West Linn HS (OR) 2026 SS
39 Kainoa Meyer Barlow HS (OR) 2026 OF
40 Jacob Rolling Jesuit HS (OR) 2026 SS
41 Cole Sauter Sunset HS (OR) 2026 RHP
42 Jake Wight Central Catholic HS (OR) 2026 OF
43 Jinki Tomita Grant HS (OR) 2026 RHP
44 Ben James Liberty HS (OR) 2026 RHP
45 Damian Elizarraras Century HS (OR) 2026 SS
46 Nolan Foglio Clackamas HS (OR) 2026 C
47 Trenton Hertzog Tigard HS (OR) 2026 3B
48 Alex Lopez Sherwood HS (OR) 2026 LHP
49 Jace Willett Century HS (OR) 2026 RHP
50 Zach VandenBrink West Linn HS (OR) 2026 OF
55 Carsten Lemon Lake Oswego HS (OR) 2026 C

# Name High School Class Pos.
4 Shane Haddad Tualatin HS (OR) 2027 RHP
56 Jack Brauckmiller Canby HS (OR) 2027 RHP
57 Caleb Bailie Westview HS (OR) 2027 OF
58 Harrison Buckingham South Salem HS (OR) 2027 RHP
59 Will Klein Westview HS (OR) 2027 RHP
60 Drew Schmidt Sherwood HS (OR) 2028 C
61 Jack Schweitzer La Salle College Prep (OR) 2027 C
62 Carson Zellick West Linn HS (OR) 2027 OF
63 Gavin Thaut West Linn HS (OR) 2027 C
64 Amari Reynolds Sam Barlow HS (OR) 2027 SS
65 Zeke Thomas Crescent Valley HS (OR) 2028 RHP
66 Cooper Asbury Beaverton HS (OR) 2027 SS
67 Manny Ehinger Lakeridge HS (OR) 2027 SS
68 Kye Leenders Sherwood HS (OR) 2027 LHP

# Name High School Class Pos.
0 Cameron Ames Central Catholic HS (OR) 2024 3B
1 Donavin Crouch Sandy HS (OR) 2024 SS
2 Berkley Reents Wilsonville HS (OR) 2024 SS
3 Sam Trojan Lake Oswego HS (OR) 2024 C
5 Conor Beard Nelson HS (OR) 2024 RHP
6 Ervin Dorsett III Tualatin HS (OR) 2024 SS
7 Matthew Kosderka Sandy HS (OR) 2024 RHP
8 Aaron Menchaca Sandy HS (OR) 2024 1B
9 Hudson Normand Clackamas HS (OR) 2024 RHP
10 Mitchell Rowe West Linn HS (OR) 2024 SS
11 Vince Williams Lake Oswego HS (OR) 2024 OF
12 Henry Douglas Tri-Cities Prep (WA) 2024 OF
13 Kyle Slater Yamhill Carlton HS (OR) 2024 C
14 Devin Martin West Linn HS (OR) 2024 RHP
15 Jackson Fera Rex Putnam HS (OR) 2024 OF
16 Alex Lopez Sam Barlow HS (OR) 2024 1B
17 Justin Schramm Wilsonville HS (OR) 2024 RHP
24 Cade Wynn Silverton HS (OR) 2024 SS

# Name High School Class Pos.
19 Drew Hall Wilsonville HS (OR) 2025 OF
20 Kiyoshi Kiyokawa Sam Barlow HS (OR) 2025 2B
21 Wyatt Minto Lakeridge HS (OR) 2025 SS
22 Ian Pollard Rex Putnam HS (OR) 2025 SS
23 Cole Schmidt Barlow HS (OR) 2025 RHP
25 Carson Boyer West Linn HS (OR) 2025 LHP
26 Casen Emmett Lakeridge HS (OR) 2025 RHP
27 Wade Hagey Wilsonville HS (OR) 2025 LHP
28 Camden Hartlaub Caldera HS (OR) 2025 OF
29 Johnathin Silvis Sandy HS (OR) 2025 C
30 Daniel Wideman West Linn HS (OR) 2025 OF
31 Wyatt Postlewait Silverton HS (OR) 2025 C
32 Charlie Petersen Lakeridge HS (OR) 2025 RHP
33 Diggy Griffin Ida B. Wells HS (OR) 2025 RHP
34 River Hamilton Barlow HS (OR) 2025 RHP
35 Brady Ackerman Canby HS (OR) 2025 1B
36 Mark Wiepert Wilsonville HS (OR) 2025 C

# Name High School Class Pos.
0 Landon Lea South Eugene HS (OR) 2024 OF
1 Jace Otteson Pendleton HS (OR) 2024 C
2 Caden Richardson Pleasant Hill HS (OR) 2024 SS
3 Hunter Allen Pleasant Hill HS (OR) 2024 C
4 Keller Bloodworth Ashland HS (OR) 2024 RHP
5 Gavin Derr Mountain View HS (OR) 2024 LHP
6 Adam Elliott Thurston HS (OR) 2024 OF
7 Hayden Forman Crook County HS (OR) 2024 OF
8 Alex Ingalls Mountainside HS (OR) 2024 RHP
9 Nolan McCormack Tualatin HS (OR) 2024 RHP
10 Nolan Miller Sheldon HS (OR) 2024 1B
11 Eli Rolfe McMinnville HS (OR) 2024 SS
13 Marcos Ulloa Ford Mazama HS (OR) 2024 SS
14 Luke Fulkerson Tigard HS (OR) 2024 LHP
15 Kaz Kalish Southridge HS (OR) 2024 OF
24 Frankie Rutigliano North Medford HS (OR) 2024 SS
53 John Kent Grant HS (OR) 2024 RHP
54 Seth Willy Bend HS (OR) 2024 SS

# Name High School Class Pos.
12 Cole Hansen West Salem HS (OR) 2025 C
19 Slater de Brun Summit HS (OR) 2025 OF
20 Easton Curtis North Medford HS (OR) 2025 OF
21 Will Goodman Bend HS (OR) 2025 SS
22 Logan Nakamura Ridgeview HS (OR) 2025 SS
23 Dominic Daffron North Medford HS (OR) 2025 RHP
25 Mark Carpenter Henley HS (OR) 2025 RHP
26 Braden Corgain Thurston HS (OR) 2025 C
27 Chase Garland West Salem HS (OR) 2025 RHP
28 Tristan Mallari South Medford HS (OR) 2025 LHP
29 Andrew Mhoon Sprague HS (OR) 2025 SS
30 Henry Mhoon Sprague HS (OR) 2025 OF
31 Griffin Sanchez Caldera HS (OR) 2025 RHP
32 Noah Scharer South Salem HS (OR) 2025 OF
33 Luke Schoeffler Crescent Valley HS (OR) 2025 RHP
34 Alex Via Summit HS (OR) 2025 RHP
35 Dakota Chun Sunset HS (OR) 2025 C
36 Carter Hess Summit HS (OR) 2025 RHP

# Name High School Class Pos.
38 Zack Hankins Taft HS (OR) 2026 LHP
39 Brock Johnson Thurston HS (OR) 2026 SS
40 Sawyer Nelson South Salem HS (OR) 2026 SS
41 Grady Saunders Thurston HS (OR) 2026 RHP
42 Lucas Soles Mountainside HS (OR) 2026 LHP
43 Logan Scott South Salem HS (OR) 2026 2B
44 Achilles Garcia Aloha HS (OR) 2026 LHP
45 Landon Brown Sherwood HS (OR) 2026 3B
46 Miles Brown Grant HS (OR) 2026 LHP
47 Wyatt Horner Redmond HS (OR) 2026 3B
48 Caden Klouda West Linn HS (OR) 2026 OF
49 Teagan Scott South Salem HS (OR) 2026 C
50 Kaden Shafer Junction City HS (OR) 2026 RHP
51 Kai Sugiuchi West Linn HS (OR) 2026 C
52 Brody Whitcomb Caldera HS (OR) 2026 1B
55 Jackson Doughty Willamette HS (OR) 2026 RHP
72 Justin Garland West Salem HS (OR) 2026 OF

# Name High School Class Pos.
37 James Collier Silverton HS (OR) 2027 RHP
57 Santiago Alarcon Central HS (OR) 2027 SS
58 Ryder Carpenter Mountain View HS (OR) 2027 C
59 Finn Chambers Ridgeview HS (OR) 2027 RHP
60 Myles Cox Willamette HS (OR) 2027 SS
61 Collin Fierro Newport HS (OR) 2027 SS
62 Benjamin Greer South Salem HS (OR) 2027 OF
63 Aiden Hibler North Eugene HS (OR) 2027 C
64 Diego Lopez Ridgeview HS (OR) 2027 SS
65 Sawyer Scales St. Helens HS (OR) 2027 RHP
66 Kellen Bowman South Salem HS (OR) 2027 RHP
67 Mason Christian Willamette HS (OR) 2027 RHP
68 JT Girod Central HS (OR) 2027 SS
70 Joe Mendazona Jr. Central HS (OR) 2027 C

# Name High School Class Pos.
0 Bryce Hampton Gallatin HS (MT) (MT) 2024 SS
4 Stevyn Andrachick Vauxhall Academy (Alberta, Canada) (AB) 2024 OF
5 Cooper Barrow Monroe HS (WA) 2024 C
6 Ostyn Brennan Flathead HS (MT) 2024 SS
7 Ty Estey Ellensburg HS (WA) 2024 LHP
8 Nathan Fitzpatrick Ridgeline HS (WA) 2024 LHP
9 Ethan Garner Madison HS (ID) 2024 OF
10 Logan Mabey Minico HS (ID) 2024 RHP
11 Jackson Noonan Stadium HS (WA) 2024 OF
12 Kyler Northrop Billings Central HS (MT) (MT) 2024 SS
13 Brooks Pinski Manson HS (WA) 2024 RHP
14 Tommy Woodcock Sugar Salem HS (ID) 2024 C
15 Hunter Derr Gonzaga Prep (WA) 2024 C
16 Sam Lindsley Grangeville HS (ID) 2024 RHP
17 Jake Rafferty Service HS (AK) (AK) 2024 RHP
72 Brian Alcazar Davis HS (WA) 2024 OF

# Name High School Class Pos.
19 Noah Bernal Pearl City HS (HI) (HI) 2025 SS
20 Easton Cannon Blackfoot HS (ID) 2025 SS
22 Ryder Scheibe Emmett HS (ID) 2025 RHP
25 Will Chappell Sugar Salem HS (ID) 2025 OF
26 Ryan (Boomer) Collins Middleton HS (Boise Online School) (ID) 2025 SS
27 Jackson Gardner Sugar Salem HS (ID) 2025 RHP
28 Gavin Greene Norco HS (CA) (CA) 2025 RHP
29 CJ Jimerson Post Falls HS (ID) 2025 RHP
30 Kaiden Krause Legend HS (CO) (CO) 2025 3B
31 Tate Kubena Borah HS (ID) 2025 C
32 Titan Pasco Leilehua HS (HI) (HI) 2025 2B
33 Eli Pupo Redmond HS (OR) 2025 OF
34 Austin Aseph La Center HS (WA) 2025 RHP
35 Chance Schreiber Ridgevue HS (ID) 2025 1B
36 Brayden Sievertsen Sandy HS (OR) 2025 SS
51 Cooper Mitchell South Medford HS (OR) 2025 OF
52 Carter Stewart Jesuit HS (OR) 2025 C
53 Cooper Thompson Twin Falls HS (ID) 2025 1B
54 Cade Walker Owyhee HS (ID) 2025 C
71 Jacob Griffith Skyview HS (WA) 2025 RHP

# Name High School Class Pos.
24 Ben Wartinger Ridgeline HS (WA) 2026 RHP
38 Caden Andreas Ridgeline HS (WA) 2026 SS
39 Cash Dahle Blackfoot HS (ID) 2026 LHP
40 Kristian Fusco Eagle HS (ID) 2026 2B
41 Ryan Hemsley West Linn HS (OR) 2026 SS
42 Jonah Keller Gonzaga Prep (WA) 2026 OF
43 Kyle Rayment Mt. Spokane HS (WA) 2026 RHP
44 Brandon Stone East Valley HS (WA) 2026 2B
45 Brayden Lame Eagle HS (ID) 2026 RHP
46 Taye Lords Bonneville HS (ID) 2026 2B
47 Cooper Pinski Manson HS (WA) 2026 C
48 Parker Raubuch Sunset (OR) 2026 3B
49 Ryan Wrench Gallatin HS (MT) (MT) 2026 RHP
50 Andrew Welch Monroe HS (WA) 2026 RHP
55 Connor Moffitt Mt. Spokane HS (WA) 2026 RHP
56 Josh Perez Sammamish HS (WA) 2026 C

# Name High School Class Pos.
1 Rylan Howe Union HS (WA) 2027 RHP
23 Ryan Moore Owhyee HS (ID) 2028 3B
57 Sloan Baker West Linn HS (OR) 2027 OF
58 Kai Benfield Madison HS (ID) 2027 OF
59 Trenton Caliboso Maryknoll School (HI) (HI) 2027 SS
60 Carson Cyganik Vallivue HS (ID) 2027 C
61 Kolson Hendrickson Montesano HS (WA) 2027 RHP
62 Payton Kostial Madison HS (ID) 2027 C
63 Luke Overbay Tumwater HS (WA) 2027 OF
64 Tyler Ransom Skyline HS (ID) 2027 LHP
65 Abino Villalobos-Vazquez Moutainside HS (OR) 2027 SS
66 Daniel Crossan Shelton HS (WA) 2027 RHP
67 Marcus DeLeon Columbia HS (ID) 2028 RHP
68 Hayden Nahay Idaho Falls HS (ID) 2027 3B
70 Ryan Cannady Bonney Lake HS (WA) 2027 RHP

# Name High School Class Pos.
1 Kayson Bailey Manti HS (UT) 2024 LHP
2 Austin Burton Syracuse HS (UT) 2024 SS
3 Cooper Cluff Desert Hills HS (UT) 2024 OF
4 Drew Dabo Bingham HS (UT) 2024 2B
7 Ryder Florence Corner Canyon HS (UT) 2024 SS
8 Corbin Gull Salem Hills HS (UT) 2024 2B
9 Marcelino Healy Murray HS (UT) 2024 C
10 Max Hunter Davis HS (UT) 2024 SS
11 Isaac Johanson Skyridge HS (UT) 2024 2B
13 Owen Miller Orem HS (UT) 2024 RHP
15 Ike Pickle Skyridge HS (UT) 2024 SS
16 Dawson Raymond Syracuse HS (UT) 2024 OF
17 Hayden Smith Snow Canyon HS (UT) 2024 C
28 Court Taylor American Fork HS (UT) 2024 LHP
67 Anderson Decker Mountain Ridge HS (UT) 2024 LHP

# Name High School Class Pos.
3 Bauer Williams Bingham HS (UT) 2025 C
5 Boston Snyder Bingham HS (UT) 2025 RHP
12 Cooper Jones American Fork HS (UT) 2025 SS
15 Dylan Frank Bingham HS (UT) 2025 OF
17 Grayson Riding Mountain Ridge HS (UT) 2025 RHP
20 Jackson Kyhl Bountiful HS (UT) 2025 LHP
21 Kameron Beck Bingham HS (UT) 2025 3B
22 Logan Davis Bingham HS (UT) 2025 LHP
23 Mack Fowers Skyridge HS (UT) 2025 RHP
30 Tegan Jenkins Westlake HS (UT) 2025 2B
31 Tyler James Mountain Ridge HS (UT) 2025 SS

# Name High School Class Pos.
3 Dawson Brown Lehi HS (UT) 2026 SS
4 Bauer Jacobs Bingham HS (UT) 2026 RHP
5 Bode Gaggero American Fork HS (UT) 2026 SS
14 Jobie Brady Riverton HS (UT) 2026 C
16 Kaleb Weaver Davis HS (UT) 2026 3B
18 Keaton Nordick Pleasant Grove HS (UT) 2026 RHP
20 Lange Livonius Juan Diego Catholic (UT) 2026 3B
22 Miles Robinson Skyridge HS (UT) 2026 OF
24 Nathan Horstmann Corner Canyon HS (UT) 2026 SS
25 Nolan Pezely Riverton HS (UT) 2026 2B
29 Cache Carter Herriman HS (UT) 2026 SS
50 Kaden Goodsell Mountain Ridge HS (UT) 2026 3B
66 Wilder Strong Brighton HS (UT) 2026 RHP
72 Rip Roberts Skyridge HS (UT) 2026 SS

# Name High School Class Pos.
10 Cohen Plewe Skyridge HS (UT) 2027 C
13 Daxton Davis Mountain Ridge HS (UT) 2027 OF
16 Jack Munson Corner Canyon HS (UT) 2027 OF
19 Krew Thorn Jordan HS (UT) 2027 C
22 Ryker Morton Mountain Ridge HS (UT) 2027 SS
23 Soren Swing Olympus HS (UT) 2027 SS
25 Trig Richards Salem Hills HS (UT) 2027 LHP
40 Brody Buck Mountain Ridge HS (UT) 2027 C
41 Briggs Filmore Desert Hills HS (UT) 2027 SS
51 Nick Macaluso Bingham HS (UT) 2027 OF
53 Jaxton Tolman Desert Hills HS (UT) 2027 OF

# Name High School Class Pos.
0 Alec Ammerman Richland HS (WA) 2024 RHP
1 Cooper Davis Mt. Spokane HS (WA) 2024 2B
2 Xavier Hattenburg Mead HS (WA) 2024 C
3 Talan Thai Kamiakin HS (WA) 2024 SS
4 Brady Wulf Brewster HS (WA) 2024 SS
5 Samuel Davidson Mt. Spokane HS (WA) 2024 SS
6 Isaac Froula West Valley HS (WA) 2024 OF
7 Quinn Hubbs Cheney HS (WA) 2024 LHP
8 Samuel Moore Mead HS (WA) 2024 OF
9 Austin Murphy Kamiakin HS (WA) 2024 LHP
10 Branson Rozier Eisenhower HS (WA) 2024 RHP
11 Henry Sandberg Gonzaga Prep (WA) 2024 RHP
12 Ambrose Driver Kennewick HS (WA) 2024 RHP
15 Luke Brown Gonzaga Prep (WA) 2024 1B
16 Joel Fernandez Davis HS (WA) 2024 C
17 Trenton Williams Davis HS (WA) 2024 SS

# Name High School Class Pos.
19 Dane Chavez Kennewick HS (WA) 2025 SS
21 Jonathan Rominger Ellensburg HS (WA) 2025 1B
22 Brayten Ayers Mt. Spokane HS (WA) 2025 OF
24 Dierks Chavez Kennewick HS (WA) 2025 2B
25 Tristan Pulliam Central Valley HS (WA) 2025 RHP
26 James Butler Wenatchee HS (WA) 2025 C
27 Kaden Castro Hanford HS (WA) 2025 OF
28 Brandt Kneisler West Valley HS (WA) 2025 SS
29 Justus Schmidt Ellensburg HS (WA) 2025 SS
30 Logan Spradling University HS (WA) 2025 OF
31 Zach Swanson Kamiakin HS (WA) 2025 RHP
32 Grant Yost Gonzaga Prep (WA) 2025 OF
33 Jeremiah Kirkwood Newport HS (WA) 2025 RHP
34 Kamden Lanphere Central Valley HS (WA) 2025 C
35 Harper Dissmore Ferris HS (WA) 2025 1B
36 Jake Lenberger Mt. Spokane HS (WA) 2025 RHP

# Name High School Class Pos.
18 Quinton Allen-Greggs Davis HS (WA) 2026 1B
38 Dreyson Dimond River View HS (WA) 2026 OF
39 Ryker Hill West Valley HS (WA) 2026 C
40 Anthony Karis Gonzaga Prep (ID) 2026 C
41 Mikey Macall Ridgeline HS (WA) 2026 SS
42 Michael Revell Richland HS (WA) 2026 OF
43 Zach Vega Kamiakin HS (WA) 2026 RHP
45 Taron Carlson Kamiakin HS (WA) 2026 RHP
46 Quade Gonzalez IV Othello HS (WA) 2026 RHP
47 Dylan Mamiya Kennewick HS (WA) 2026 OF
48 Deegan Quesenberry Kamiakin HS (WA) 2026 RHP
49 Bodie Yale Eastmont HS (WA) 2026 RHP

# Name High School Class Pos.
23 Ben Barnes Inglemoor Highschool (WA) 2027 2B
57 Max Brischle Mead HS (WA) 2027 RHP
58 Rhyse Elder West Valley HS (WA) 2027 RHP
59 Eli Nash Kittitas HS (WA) 2027 RHP
60 Dylan Parrott Richland HS (WA) 2027 SS
61 Joaquin Santoy Davis High School (WA) 2027 C
62 Nicholas Wade Southridge HS (WA) 2027 LHP
63 Ryan Wade Southridge HS (WA) 2027 C
64 Drayden Birley West Valley HS (WA) 2027 C
65 Anthony Solorio Rogers HS (WA) 2027 OF
66 Caden Grubb Montesano HS (WA) 2027 LHP
67 Colton Grubb Montesano HS (WA) 2027 C
68 Jace Riggan Gonzaga Prep (WA) 2027 SS
70 Lucius Spielman Mead HS (WA) 2027 SS

# Name High School Class Pos.
0 Adam Alharbi Cedar Park Christian (WA) 2024 SS
1 Tyler Gilroy Mercer Island HS (WA) 2024 RHP
2 Vaughn Lowe O'Dea HS (WA) 2024 SS
3 Isaiah Nolan O'Dea HS (WA) 2024 SS
4 Brock Ryan Bellevue Christian HS (WA) 2024 OF
5 Miles Chandler West Seattle HS (WA) 2024 RHP
6 Torin Ege Ingraham HS (WA) 2024 RHP
7 Colin Fraser Mount Si HS (WA) 2024 LHP
8 Luke Klooster O'Dea HS (WA) 2024 C
10 Tyler Griffin Eastlake HS (WA) 2024 OF
11 Riley Sams Hanford HS (WA) 2024 RHP
12 Wes Lynch O'Dea HS (WA) 2024 OF
15 Kevin Gonzaga Interlake HS (WA) 2024 1B
16 Gavin Poffenroth Skyview HS (WA) 2024 RHP
17 Andrew Strathy O'Dea HS (WA) 2024 RHP
24 Bobby Trigg West Seattle HS (WA) 2024 SS
37 Fisiipeau Tameilau Kingston HS (WA) 2024 1B

# Name High School Class Pos.
14 Cohen Sunich Graham-Kapowsin HS (WA) 2025 SS
19 Davonn Abaga O'Dea HS (WA) 2025 SS
20 Prince Davis Garfield HS (WA) 2025 OF
21 Mikey Rican Bishop Blanchet HS (WA) 2025 SS
22 Kelan Stewart Seattle Prep (WA) 2025 RHP
25 Quincey Brown O'Dea HS (WA) 2025 RHP
26 Quinn Bundy Kennedy Catholic HS (WA) 2025 RHP
27 Alvin Chang Hazen HS (WA) 2025 C
28 Grayson Hollingshead Seattle Prep (WA) 2025 LHP
29 Jordan Holloway O'Dea HS (WA) 2025 OF
30 Jonah Schroeder Juanita HS (WA) 2025 OF
31 Teegan O'Brien Kentridge HS (WA) 2025 C
32 Lincoln Oelschlager Lakeside School (WA) 2025 RHP
33 Charlie Seneker Mercer Island HS (WA) 2025 RHP
34 Tate Stearns North Kitsap HS (WA) 2025 OF
35 Ryan Hartnett Lake Washington HS (WA) 2025 1B
36 Logan Lipscomb Emerald Ridge HS (WA) 2025 3B

# Name High School Class Pos.
38 Tommy Belle Bishop Blanchet HS (WA) 2026 OF
39 Eli Herst Garfield HS (Seattle Academy) (WA) 2026 RHP
40 Harvey Lieberman Kennedy Catholic HS (WA) 2026 LHP
41 Jake McCall West Seattle HS (WA) 2026 RHP
42 Cavin Bowmer Redmond HS (WA) 2026 SS
43 Liam Rhoads Kennedy Catholic HS (WA) 2026 SS
44 Kolton Weed Rogers HS (WA) 2026 OF
45 Cassius Culpepper Rainier Beach HS (WA) 2026 OF
46 Noah Duenas Bishop Blanchet HS (WA) 2026 SS
47 Tilden Hsu Lakeside School (WA) 2026 C
48 Kealoha Kepoo Sabate Meadowdale HS (WA) 2026 RHP
50 Lincoln Scott West Seattle HS (WA) 2026 OF
51 Atticus Stanfield Lincoln HS (WA) 2026 LHP
52 JW Grose Glacier Peak HS (WA) 2026 RHP
55 Brady Hallen Bothell HS (WA) 2026 RHP
65 Colby Koga Kamiak HS (WA) 2026 C

# Name High School Class Pos.
23 Jaxon Ellison Skyline HS (WA) 2027 SS
57 Evan Alexander Eastside Catholic (WA) 2027 RHP
58 Zach Bennett Ballard HS (SAAS) (WA) 2027 OF
59 Trey Davies Tahoma HS (WA) 2027 OF
60 Rowan Douglas Tahoma HS (WA) 2027 OF
61 Connor Maynard Eastlake HS (WA) 2027 RHP
62 Elijah Prunty Sumner HS (WA) 2027 C
63 Seika Saito Issaquah HS (WA) 2027 SS
64 Luke Bishop O'Dea HS (WA) 2027 3B
66 Talon Coker Tahoma HS (WA) 2027 RHP
67 Zachary Nelson Lincoln HS (WA) 2027 RHP
68 Leo Stefonick O'Dea HS (WA) 2027 SS
70 Pete Browand Peninsula HS (WA) 2027 C
71 Cade Pettersen North Medford HS (OR) 2027 1B

# Name High School Class Pos.
0 Levi Arnold Juanita HS (WA) 2024 LHP
1 Dylan Folkman Skyline HS (WA) 2024 OF
2 Jace Rainey Newport HS (WA) 2024 OF
3 Kellan Wu Mercer Island HS (WA) 2024 SS
5 Nicholas Barac Eastside Catholic HS (WA) 2024 OF
6 Nolan Curran Eastside Catholic HS (WA) 2024 RHP
7 Jacob Freer Newport HS (WA) 2024 SS
9 Johnny Macall West Valley HS (WA) 2024 3B
10 Rowin O'Connor Eastside Catholic HS (WA) 2024 SS
11 Blake Peterson Issaquah HS (WA) 2024 RHP
12 Dante Santulli Newport HS (WA) 2024 SS
13 Teagan Tobeck Deer Park HS (WA) 2024 3B
14 Cal Zimmerman Bellevue HS (WA) 2024 OF
15 Jack Edmunds Eastlake HS (WA) 2024 C
16 Michael Komola The Bear Creek School (WA) 2024 RHP
17 Colin Patrick Issaquah HS (WA) 2024 1B
25 Jared Hardie Lake Stevens HS (WA) 2024 RHP

# Name High School Class Pos.
19 Harry Hayes Ingraham HS (WA) 2025 OF
20 Brady O'Cain Lake Washington HS (WA) 2025 2B
21 Jack Warner Bellevue HS (WA) 2025 SS
22 Dawson Mooney Liberty Christian School (WA) 2025 LHP
23 Trace Jones Bothell HS (WA) 2025 C
26 Grant Baker Brewster HS (WA) 2025 RHP
27 Hudson Carvalho Issaquah HS (WA) 2025 RHP
28 Luke Farmer Issaquah HS (WA) 2025 OF
29 Ford Rains Chief Sealth International HS (WA) 2025 OF
30 Mason Smithwick Lake Washington HS (WA) 2025 RHP
31 Ethan Sugimoto Kentridge HS (WA) 2025 1B
32 Ernie Whelan Issaquah HS (WA) 2025 RHP
33 Grady Edler East Valley HS (WA) 2025 RHP
34 Charlie Lydum Issaquah HS (WA) 2025 OF
36 Tyler Maurer Kentwood HS (WA) 2025 RHP
35 Preston Przybylski Mount Si HS (WA) 2025 RHP

# Name High School Class Pos.
0 Marcus McCarthy Hazen HS (WA) 2024 SS
1 Gage Reeser Timberline HS (WA) 2024 2B
2 Jacob Sauceda Kentwood HS (WA) 2024 2B
3 Jackson Walker Tahoma HS (WA) 2024 RHP
5 Jackson Dulay Kentwood HS (WA) 2024 OF
6 Rylan Gullard Kentridge HS (WA) 2024 OF
7 Logan Howard Rogers HS (WA) 2024 C
8 Isaac Lee Hazen HS (WA) 2024 3B
9 Zan Siebersma Hazen HS (WA) 2024 RHP
10 Tanner Solinsky Emerald Ridge HS (WA) 2024 OF
11 Gino Trippy Auburn Mountainview HS (WA) 2024 3B
12 Kellen Colglazier Stadium HS (WA) 2024 RHP
13 Saul Johnson Garfield HS (WA) 2024 OF
14 Elliot Oster Liberty HS (WA) 2024 OF
15 Ryland Heckman Gig Harbor HS (WA) 2024 3B
16 Kasen Landry Kentwood HS (WA) 2024 RHP
17 Luke Koenig Federal Way HS (WA) 2024 RHP
34 Jared Childers R.A. Long HS (WA) 2024 C

# Name High School Class Pos.
19 Hawke Hansen Highline HS (WA) 2025 SS
20 Zachary Hernandez Kentwood HS (WA) 2025 OF
21 Jonathan Vergara-Dykes Peninsula HS (WA) 2025 C
22 Martyn Hernandez Rogers HS (WA) 2025 SS
23 Charlie McManus Lincoln HS (WA) 2025 LHP
24 Greyson Martin Bonneville HS (ID) 2025 SS
25 Lincoln Berg Olympia HS (WA) 2025 LHP
26 Hudson Brown Emerald Ridge HS (WA) 2025 C
27 Robert Lutz Emerald Ridge HS (WA) 2025 RHP
28 Trace Pruitt Olympia HS (WA) 2025 RHP
29 Octavian Wells Emerald Ridge HS (WA) 2025 OF
30 Carson Hughes Bonney Lake HS (WA) 2025 SS
35 Kort Baker Thomas Jefferson HS (WA) 2025 3B
36 Noah Coakes Columbia River HS (WA) 2025 RHP
37 Hayden Line Clarkston HS (WA) 2025 RHP

# Name High School Class Pos.
4 Ricardo del Fierro Kentridge HS (WA) 2026 SS
38 Jack Cochran North Creek HS (WA) 2026 RHP
39 Rydan Corwin Hazen HS (WA) 2026 SS
40 Peyton Davis Tumwater HS (WA) 2026 OF
42 Bradley Dinelt Curtis HS (WA) 2026 LHP
43 Emanuel Harris Kentridge HS (WA) 2026 LHP
44 Jimmy Pratapas Mount Si HS (WA) 2026 3B
45 Connor Mayer Liberty HS (WA) 2026 RHP
46 Jack Pritchard Roosevelt HS (WA) 2026 OF
47 Drew Wicklander Sumner HS (WA) 2026 SS
48 Evan Hellner Bonney Lake HS (WA) 2026 C
49 Jackson Rankin Bellevue HS (WA) 2026 C
50 Deker Bartell Mark Morris HS (WA) 2026 C
51 Brady Collins Mount Vernon HS (WA) 2026 LHP

# Name High School Class Pos.
0 Bryce Moser Lake Stevens HS (WA) 2024 OF
1 Nathan Woodside Woodinville HS (WA) 2024 C
2 Zach Steiner Inglemoor HS (WA) 2024 LHP
5 Brody Bouwman Lynden Christian HS (WA) 2024 1B
6 Henry Crumbaugh Bothell HS (WA) 2024 C
7 Hudson Cunningham Shorecrest HS (WA) 2024 2B
8 Dylan Hicks Cedar Park Christian (WA) 2024 RHP
9 Ethan Hogan Monroe HS (WA) 2024 SS
10 Joshua Dunham Gig Harbor HS (WA) 2024 OF
11 Wyatt Pevny Lakewood HS (WA) 2024 LHP
12 Keller Standish Cedar Park Christian (WA) 2024 RHP
13 Kyle Tat Hazen HS (WA) 2024 OF
14 Ty Vandall Woodinville HS (WA) 2024 2B
15 Jayden Jacksha Belgrade HS (MT) (MT) 2024 SS
16 Ryan Moran North Creek HS (WA) 2024 RHP
17 Zachary Pyles Oak Harbor HS (WA) 2024 1B
33 Caleb Sherfey Tri-Cities Prep (WA) 2024 RHP
34 Isaac Hallam Issaquah HS (WA) 2024 RHP

# Name High School Class Pos.
3 Blake Skinner Bothell HS (WA) 2025 SS
4 Dominic Wilson North Creek HS (WA) 2025 RHP
18 Toby Esqueda Anacortes HS (WA) 2025 1B
19 Jayce Corley Gig Harbor HS (WA) 2025 SS
20 Cooper Angellar Woodinville HS (WA) 2025 LHP
21 Hunter Brewer R.A. Long HS (WA) 2025 LHP
22 Teyton Hardeman Bothell HS (WA) 2025 OF
23 Gabe Pham Juanita HS (WA) 2025 OF
24 Ryker Ruelas Seton Catholic (WA) 2025 C
25 Jonah Aase Meridian HS (WA) 2025 LHP
26 Alex Angevine Port Angeles HS (WA) 2025 SS
27 Levi Grothen Woodinville HS (WA) 2025 RHP
28 Thejas Karthik Woodinville HS (WA) 2025 OF
29 Luca Morales Everett HS (WA) 2025 C
30 Cooper Richter Inglemoor HS (WA) 2025 RHP
31 Isaac Watson Prairie HS (WA) 2025 1B
32 Jace Dalton Sprague HS (OR) 2025 2B
35 Reese Logsdon Archbishop Murphy HS (WA) 2025 SS

# Name High School Class Pos.
38 Baird Brewer Mount Vernon HS (WA) 2026 2B
39 Quin Johns Jackson HS (WA) 2026 SS
40 Hutton Leverett O'Dea HS (WA) 2026 SS
41 Ryan Long Eastside Catholic HS (WA) 2026 C
42 Atticus Quist Glacier Peak HS (WA) 2026 OF
43 Finn Crawford Edmonds-Woodway HS (WA) 2026 RHP
45 Caleb Campbell Monroe HS (WA) 2026 RHP
46 Gavin Clark Jackson HS (WA) 2026 RHP
47 Derek Sundstrom Jackson HS (WA) 2026 OF
48 Ethan Swallom North Creek HS (WA) 2026 C
49 Tim Thomas Archbishop Murphy HS (WA) 2026 RHP
50 John Browand Peninsula HS (WA) 2026 RHP
51 Ken Courtney Woodinville HS (WA) 2026 RHP
52 Hunter Payne Gig Harbor HS (WA) 2026 3B
55 Carter Krekow Woodinville HS (WA) 2026 LHP
56 William Rohrbacher Bainbridge HS (WA) 2026 1B

# Name High School Class Pos.
57 Declan Crawford Edmonds-Woodway HS (WA) 2027 RHP
58 Jacob Flores Mount Si HS (WA) 2027 2B
59 Austin Halvorson Jackson HS (WA) 2027 SS
60 Eli Jones Woodinville HS (WA) 2027 SS
61 Noah Kwon Lake Washington HS (WA) 2027 SS
62 Beckett Landram Napavine HS (WA) 2027 SS
63 Joaquin San Nicolas Timberline HS (WA) 2027 C
64 Kyson Sayamnet Tumwater HS (WA) 2027 SS
65 Gavin Duckart Jackson HS (WA) 2027 C
66 Luke Askelson Prairie HS (WA) 2027 RHP
68 Tommy Finnerty Bishop Blanchet HS (WA) 2027 1B
70 Reece Johnson King's Way Christian (WA) 2027 OF
71 Grafton Marshall-Inman Edmonds-Woodway HS (WA) 2027 RHP

# Name High School Class Pos.
0 Bradley Carl Sumner HS (WA) 2024 OF
1 Braden Jones W.F. West HS (WA) 2024 SS
2 Kobin Mullins Inglemoor HS (WA) 2024 SS
5 Brendan Bowyer Skyview HS (WA) 2024 RHP
6 Chanz Flores Hudson's Bay HS (WA) 2024 RHP
7 Karsten Hansen Capital HS (WA) 2024 OF
8 Trey Hoover Kelso HS (WA) 2024 SS
9 Christopher Parkin Columbia River HS (WA) 2024 OF
10 Braeden Reese Skyview HS (WA) 2024 C
11 Zachary Ziebell Columbia River HS (WA) 2024 RHP
12 Lleyton Daily Cedar Park Christian (WA) 2024 RHP
13 Anthony Chvedov Hanford HS (WA) 2024 RHP
14 Mitch Ratigan Union HS (WA) 2024 SS
15 Hunter Eisele Aberdeen HS (WA) 2024 RHP
16 Hayden Pietras Rochester HS (WA) 2024 C
17 Caden Spanier Skyview HS (WA) 2024 RHP
56 Smith Stimmel La Center HS (WA) 2024 RHP

# Name High School Class Pos.
4 Deacon Meller W.F. West HS (WA) 2025 C
19 Brennan Aoki Emerald Ridge HS (WA) 2025 2B
20 Ross Kelley WF West HS (WA) 2025 SS
21 Jaylen Kennedy North Thurston HS (WA) 2025 C
22 Tanner Koford Hudson's Bay HS (WA) 2025 C
23 Caden Taylor La Center HS (WA) 2025 SS
24 Drew Bartels Blanchet Catholic HS (OR) 2025 SS
25 Lukas Cheha West Seattle HS (WA) 2025 OF
26 Jacob Bellamy Washougal HS (WA) 2025 RHP
27 Dylan Goetz Skyview HS (WA) 2025 RHP
29 Bryson Leach Tahoma HS (WA) 2025 RHP
30 Gavin McBride Kalama HS (WA) 2025 3B
31 Jacob Nadeau Timberline HS (WA) 2025 RHP
32 Derek Thompson Tumwater HS (WA) 2025 RHP
33 Max Green Sandy HS (OR) 2025 LHP
35 Harrison Hoffarth Columbia River HS (WA) 2025 LHP
36 James "Rudy" Larson North Thurston HS (WA) 2025 RHP
37 Liam Ostrom Ridgefield HS (WA) 2025 1B

# Name High School Class Pos.
3 Olin Cecil Prairie HS (WA) 2026 C
38 Connor Coleman W.F. West HS (WA) 2026 LHP
39 Bryce Collins Kelso HS (WA) 2026 RHP
40 Kaleb Copeland Peninsula HS (WA) 2026 3B
41 Luke Jenisch Columbia River HS (WA) 2026 OF
42 Hayden Ollmann Camas HS (WA) 2026 C
43 Uriah Stringfield Central Kitsap HS (WA) 2026 SS
44 Teddy Wieczorek Seton Catholic (WA) 2026 SS
45 Ethan Adams Battle Ground HS (WA) 2026 RHP
47 Jacob Chandler Union HS (WA) 2026 RHP
48 Kolten Gesser Seton Catholic (WA) 2026 RHP
50 Gavin Helms Coeur d'Alene HS (ID) 2026 1B
51 Declan O'Brien La Salle Prep (OR) 2026 SS
54 Miles Martin WF West HS (WA) 2026 C
55 Gunner Brungardt Union HS (WA) 2026 OF
65 Dalton Woods Seton Catholic (WA) 2026 OF

Time Description Location
9:00am Tri-State 2024 vs OR Metro 2024 Evergreen HS Field 1
11:30am WA East 2024 vs WA Northwest 2024 Evergreen HS Field 1
2:00pm Idaho 2024 vs OR State 2024 Evergreen HS Field 1
2:00pm Utah 2024 vs OR Metro East 2024 Union HS Field 1
4:30pm WA Southwest 2024 vs WA Metro 2024 Evergreen HS Field 1
7:00pm WA Metro East 2024 vs WA Metro South 2024 Union HS Field 1

Time Description Location
9:00am Tri-State 2025 vs OR Metro 2025 Mountain View HS Field 1
11:30am WA East 2025 vs WA Northwest 2025 Mountain View HS Field 1
2:00pm Idaho 2025 vs OR State 2025 Mountain View HS Field 1
4:30pm WA Southwest 2025 vs WA Metro 2025 Mountain View HS Field 1
4:30pm Utah 2025 vs OR Metro East 2025 Union HS Field 1
7:00pm WA Metro East 2025 vs WA Metro South 2025 Mountain View HS Field 1

Time Description Location
9:00am Tri-State 2026 vs OR Metro 2026 Mountain View HS Field 2
11:30am WA East 2026 vs WA Northwest 2026 Mountain View HS Field 2
2:00pm Idaho 2026 vs OR State 2026 Mountain View HS Field 2
4:30pm WA Southwest 2026 vs WA Metro 2026 Mountain View HS Field 2
7:00pm Utah 2026 vs WA Metro South 2026 Mountain View HS Field 2

Time Description Location
9:00am Tri-State 2027/2028 vs OR Metro 2027/2028 Evergreen HS Field 2
11:30am WA East 2027/2028 vs WA Metro 2027/2028 Evergreen HS Field 2
2:00pm Idaho 2027/2028 vs OR State 2027/2028 Evergreen HS Field 2
4:30pm Utah 2027/2028 vs WA Northwest 2027/2028 Evergreen HS Field 2

Time Description Location
9:00am Idaho 2024 vs WA East 2024 Evergreen HS Field 1
11:30am OR Metro 2024 vs WA Metro South 2024 Evergreen HS Field 1
2:00pm WA Metro 2024 vs WA Northwest 2024 Union HS Field 1
2:00pm Utah 2024 vs Tri-State 2024 Evergreen HS Field 1
4:30pm OR Metro East 2024 vs WA Metro East 2024 Evergreen HS Field 1
4:30pm OR State 2024 vs WA Southwest 2024 Union HS Field 1

Time Description Location
9:00am Idaho 2025 vs WA Metro 2025 Mountain View HS Field 1
11:30am OR Metro 2025 vs WA East 2025 Mountain View HS Field 1
11:30am WA Metro South 2025 vs WA Southwest 2025 Union HS Field 1
2:00pm Utah 2025 vs Tri-State 2025 Mountain View HS Field 1
4:30pm WA Northwest 2025 vs OR State 2025 Mountain View HS Field 1
7:00pm OR Metro East 2025 vs WA Metro East 2025 Mountain View HS Field 1

Time Description Location
9:00am Idaho 2026 vs WA Metro 2026 Mountain View HS Field 2
11:30am OR Metro 2026 vs WA East 2026 Mountain View HS Field 2
2:00pm Utah 2026 vs Tri-State 2026 Mountain View HS Field 2
4:30pm WA Northwest 2026 vs WA Metro South 2026 Mountain View HS Field 2
7:00pm WA Southwest 2026 vs OR State 2026 Mountain View HS Field 2

Time Description Location
9:00am Idaho 2027/2028 vs WA Metro 2027/2028 Evergreen HS Field 2
11:30am Utah 2027/2028 vs OR Metro 2027/2028 Evergreen HS Field 2
2:00pm WA Northwest 2027/2028 vs OR State 2027/2028 Evergreen HS Field 2
4:30pm Tri-State 2027/2028 vs WA East 2027/2028 Evergreen HS Field 2

Time Description Location
9:00am WA Northwest 2024 vs WA Southwest 2024 Evergreen HS Field 1
11:30am Utah 2024 vs WA Metro South 2024 Evergreen HS Field 1
2:00pm OR Metro East 2024 vs WA Metro 2024 Evergreen HS Field 1
2:00pm OR Metro 2024 vs Idaho 2024 Union HS Field 1
4:30pm WA Metro East 2024 vs OR State 2024 Evergreen HS Field 1
4:30pm Tri-State 2024 vs WA East 2024 Union HS Field 1

Time Description Location
9:00am WA Northwest 2025 vs WA Southwest 2025 Mountain View HS Field 1
11:30am Utah 2025 vs WA Metro South 2025 Mountain View HS Field 1
11:30am WA East 2025 vs Tri-State 2025 Union HS Field 1
2:00pm OR Metro East 2025 vs WA Metro 2025 Mountain View HS Field 1
4:30pm WA Metro East 2025 vs Idaho 2025 Mountain View HS Field 1
7:00pm OR Metro 2025 vs OR State 2025 Mountain View HS Field 1

Time Description Location
9:00am WA Northwest 2026 vs WA Southwest 2026 Mountain View HS Field 2
11:30am Utah 2026 vs WA Metro 2026 Mountain View HS Field 2
2:00pm WA East 2026 vs Tri-State 2026 Mountain View HS Field 2
4:30pm OR Metro 2026 vs Idaho 2026 Mountain View HS Field 2
7:00pm WA Metro South 2026 vs OR State 2026 Mountain View HS Field 2

Time Description Location
9:00am OR State 2027/2028 vs WA East 2027/2028 Evergreen HS Field 2
11:30am WA Northwest 2027/2028 vs Tri-State 2027/2028 Evergreen HS Field 2
2:00pm WA Metro 2027/2028 vs OR Metro 2027/2028 Evergreen HS Field 2
4:30pm Idaho 2027/2028 vs Utah 2027/2028 Evergreen HS Field 2

Time Description Location
8:00am WA East 2024 vs WA Metro 2024 - 3rd Place Game Evergreen HS Field 1
10:30am OR Metro 2024 vs WA Metro South 2024 - Championship Game Evergreen HS Field 1
1:00pm OR State 2024 vs OR Metro East 2024 - 5th Place Game Evergreen HS Field 1
1:00pm WA Southwest 2024 vs Utah 2024 - 7th Place Game Union HS Field 1
3:30pm Idaho 2024 vs WA Metro East 2024 - 9th Place Game Evergreen HS Field 1
3:30pm Tri-State 2024 vs WA Northwest 2024 - 11th Place Game Union HS Field 1
6:00pm Pro Scout Game University of Portland

Time Description Location
8:00am OR Metro 2025 vs WA Northwest 2025 - Championship Game Mountain View HS Field 1
8:00am Utah 2025 vs WA Metro East 2025 - 5th Place Game Union HS Field 1
10:30am WA Southwest 2025 vs OR Metro East 2025 - 3rd Place Game Mountain View HS Field 1
10:30am WA Metro South 2025 vs Idaho 2025 - 7th Place Game Union HS Field 1
1:00pm WA Metro 2025 vs WA East 2025 - 9th Place Game Mountain View HS Field 1
3:30pm Tri-State 2025 vs OR State 2025 - 11th Place Game Mountain View HS Field 1
6:00pm Pro Scout Game University of Portland

Time Description Location
8:00am Tri-State 2026 vs WA Northwest 2026 - 3rd Place Game Mountain View HS Field 2
8:00am WA Southwest 2026 vs WA East 2026 - 5th Place Game Union HS Field 2
10:30am WA Metro 2026 vs Idaho 2026 - Championship Game Mountain View HS Field 2
1:00pm OR Metro 2026 vs Utah 2026 - 7th Place Game Mountain View HS Field 2
3:30pm WA Metro South 2026 vs OR State 2026 - 9th Place Game Mountain View HS Field 2

Time Description Location
8:00am WA Metro 2027/2028 vs OR State 2027/2028 - Championship Game Evergreen HS Field 2
10:30am WA Northwest 2027/2028 vs Utah 2027/2028 - 3rd Place Game Evergreen HS Field 2
1:00pm Tri-State 2027/2028 vs WA East 2027/2028 - 5th Place Game Evergreen HS Field 2
3:30pm Idaho 2024 vs OR Metro 2027/2028 - 7th Place Game Evergreen HS Field 2