Class of 2024 - NWC All-Tournament Team
Idaho | Grady Daniels, 1B, Skyview HS (ID) | Dillon Fine, RHP, Homedale HS (ID) |
Tri-State | Brooks Pinski, 3B/RHP, Manson HS (WA) | Ty Estey, LHP, Ellensburg HS (WA) |
OR Metro | Zane Garvey, 3B/INF, Southridge HS (OR) Garrett Schmokel, OF, Lincoln HS (OR) |
James Kingsbury, LHP, Glencoe HS (OR) |
OR Metro East | Jackson Fera, OF, Rex Putnam HS (OR) Mitchell Rowe, INF, West Linn HS (OR) |
Matthew Kosderka, RHP, Sandy HS (OR) Justin Schramm, RHP, Wilsonville HS (OR) |
OR State | Landon Lea, OF, South Eugene HS (OR) | Marcos Ulloa Ford, RHP, Mazama HS (OR) Nolan McCormack, RHP, Tualatin HS (OR) John Kent, RHP, Grant HS (OR) |
WA East | Cooper Davis, OF/INF, Mt. Spokane HS (WA) | Alec Ammerman, RHP, Richland HS (WA) |
WA Metro | Kevin Gonzaga, 1B, Interlake HS (WA) | Miles Chandler, RHP, West Seattle HS (WA) |
WA Metro East | Rowin O'Connor, INF, Eastside Catholic HS (WA) Dante Santulli, C/RHP, Newport HS (WA) |
Blake Peterson, RHP, Issaquah HS (WA) Michael Komola, RHP, The Bear Creek School (WA) |
WA Metro South | Marcus McCarthy, INF, Hazen HS (WA) Gage Reeser, INF, Timberline HS (WA) |
Kasen Landry, RHP, Kentwood HS (WA) Zan Siebersma, RHP, Hazen HS (WA) |
WA Northwest | Brody Bouwman, 1B, Lynden Christian HS (WA) | Ryan Moran, RHP, North Creek HS (WA) |
WA Southwest | Kobin Mullins, INF, Inglemoor HS (WA) | Caden Spanier, RHP, Skyview HS (WA) |
Class of 2025 - NWC All-Tournament Team
Idaho | Gage Haws, C, Owyhee HS (ID) | Tre Morse, RHP, Mountain Home HS (ID) |
Tri-State | Eli Pupo, OF, Redmond HS (OR) | Noah Bernal, RHP, Pearl City HS (HI) |
OR Metro | Gabe Coltman, OF, Lincoln HS (OR) | Cole Crossley, LHP, Mountainside HS (OR) |
OR Metro East | Ian Pollard, INF, Rex Putnam HS (OR) | Carson Boyer, LHP, West Linn HS (OR) |
OR State | Cole Hansen, 1B, West Salem HS (OR) | Dominic Daffron, RHP, North Medford HS (OR) |
WA East | Logan Spradling, OF, University HS (WA) | Zach Swanson, RHP, Kamiakin HS (WA) |
WA Metro | Jordan Holloway, OF, O'Dea HS (WA) | Quincey Brown, RHP, O'Dea HS (WA) |
WA Metro East | Ernie Whelan, C/RHP, Issaquah HS (WA) | Dawson Mooney, LHP, Liberty Christian School (WA) Hudson Carvalho, RHP, Issaquah HS (WA) |
WA Metro South | Hayden Line, OF, Clarkston HS (WA) | Charlie McManus, LHP, Lincoln HS (WA) |
WA Northwest | Ryker Ruelas, C, Seton Catholic (WA) Gabe Pham, OF, Juanita HS (WA) Blake Skinner, 3B, Bothell HS (WA) |
Levi Grothen, RHP, Woodinville HS (WA) Cooper Angellar, LHP, Woodinville HS (WA) |
WA Southwest | Jaylen Kennedy, UTL, North Thurston HS (WA) | Bryson Leach, RHP, Tahoma HS (WA) |
Class of 2026 - NWC All-Tournament Team
Idaho | Tyler Russell, OF, Skyview HS (ID) | Caleb Zawadzki, RHP, Eagle HS (ID) |
Tri-State | Ben Wartinger, 3B, Ridgeline HS (WA) | Andrew Welch, RHP, Monroe HS (WA) |
OR Metro | Jacob Rolling, INF/OF, Jesuit HS (OR) | Trenton Hertzog, 3B/RHP, Tigard HS (OR) |
OR State | Teagan Scott, C, South Salem HS (OR) | Grady Saunders, RHP, Thurston HS (OR) |
WA East | Taron Carlson, INF/RHP, Kamiakin HS (WA) | Deegan Quesenberry, RHP, Kamiakin HS (WA) Quinton Allen-Greggs, LHP, Davis HS (WA) |
WA Metro | Tilden Hsu, C, Lakeside School (WA) Tommy Belle, OF, Bishop Blanchet HS (WA) |
Harvey Lieberman, LHP, Kennedy Catholic HS (WA) Eli Herst, RHP, Garfield HS (WA) JW Grose, RHP, Glacier Peak HS (WA) Atticus Stanfield, LHP, Lincoln HS (WA) |
WA Metro South | Deker Bartell, OF, Mark Morris HS (WA) | Bradley Dinelt, LHP, Curtis HS (WA) |
WA Northwest | Ryan Long, C, Eastside Catholic HS (WA) Atticus Quist, OF, Glacier Peak HS (WA) |
Sam Courtney, RHP, Woodinville HS (WA) |
WA Southwest | Hayden Ollman, C, Camas HS (WA) | Luke Jenisch, RHP, Columbia River HS (WA) |
Class of 2027 - NWC All-Tournament Team
Idaho | Christian Zannitto, INF, Owyhee HS (ID) | Cameron Lenius, RHP, Middleton HS (ID) |
Tri-State | Carson Cyganik, C, Vallivue HS (ID) | Daniel Crossan, RHP, Shelton HS (WA) |
OR Metro | Amari Reynolds, INF, (OR) | Will Klein, RHP, Westview HS (OR) |
OR State | Joe Mendazona Jr., C/RHP, Central HS (OR) Ryder Carpenter, C, Mountain View HS (OR) |
Mason Christian, RHP, Willamette HS (OR) James Collier, RHP, Silverton HS (OR) |
WA East | Jace Riggan, INF/RHP, Gonzaga Prep (WA) Colton Grubb, C, Montesano HS (WA) |
Rhyse Elder, RHP, West Valley HS (WA) |
WA Metro | Trey Davies, OF, Tahoma HS (WA) | Connor Maynard, RHP, Eastlake HS (WA) |
WA Northwest | Eli Jones, INF/RHP, Woodinville HS (WA) Grafton Marshall-Inman 1B/RHP, Edmonds-Woodway HS (WA) Noah Kwon, INF, Lake Washington HS (WA) |
Declan Crawford, RHP, Edmonds-Woodway HS (WA) Luke Askelson, RHP, Prairie HS (WA) |