2018 Northwest Championships All-Tournament Teams

Class of 2019

Oregon Metro Justyn Herzog, 3B/INF, Century HS Griffin Henry, LHP, North Marion HS
Oregon Metro East Trevor Antonson, INF, Wilsonville HS Boone Rush, LHP, Grant HS
Oregon State Decker Stedman, LHP/1B, Thurston HS Reece Gordon, 3B/RHP, Bend HS
Idaho Marques Richards, 1B, Todd Beamer HS Jacob Lewis, LHP, Mountain View HS
Tri-State Alex Cortez, INF/3B, Hillcrest HS (ID) Michael Nehring, OF/RHP, Manhattan HS (MT)
Washington East Quentin Ayers, C, Mt. Spokane HS Trystan Vrieling, RHP, Kamiakin HS
Washington Metro Ethan Doshi, 3B/OF, Ballard HS Cade Kazmirski, RHP, Mt. Rainier HS
Washington Metro East Nation Wood, OF, Lake Washington HS Will Armbruester, RHP/1B, Eastside Catholic HS
Washington Metro South Brandham Ponce, 3B/RHP, Federal Way HS Luke VonGoedert, LHP, Kentlake HS
Washington Northwest Pierce Leavengood, 3B/1B, Glacier Peak HS Reilly Olmsted, RHP, Mount Vernon HS
Washington Peninsula John Clark, 1B/2B, Kupao (Taiwan) Max Sparrow, RHP, Gig Harbor HS
Washington Southeast Easton Stevens, RHP/OF, Kennewick HS Reagan Haas, RHP, Riverside Christian HS
Jordan Chase, RHP, Kamiakin HS
Washington Southwest Liam Kerr, 3B/2B, Skyview HS Jensen Bowen, RHP, Union HS

Class of 2020

Oregon Metro Ian Lawson, 1B/RHP, Century HS Dylan MacLean, LHP, Central Catholic HS
Nick Brink, RHP, Cleveland HS
Oregon State Azel Bumpus, 2B, Corvallis HS Eli Takalo, RHP/OF, Knappa HS
Idaho Leandre Gaines Jr, OF/RHP, W.F. West HS (WA) Sam Deckers, RHP, Eagle HS
Tri-State Devon Johnson, OF, Couer d’Alene HS (ID) Hunter Williams, RHP, Bozeman HS (MT)
Washington East Jace Phelan, 1B/LHP, Freeman HS Noah Renzelman, RHP/3B, Asotin HS
Ryun Cross, LHP, Gonzaga Prep
Washington Metro Harrison Clark, 1B, Mount Si HS Reilly McAdams, RHP, Ingraham HS
Washington Metro South Evan Scavotto, 2B/OF, Puyallup HS Tyler Hoeft, RHP, Federal Way HS
Washington Northwest Caden Baker, INF/RHP, Bothell HS Joshua Spencer, RHP, Woodinville HS
Washington Peninsula Owen Wild, RHP/1B, Gig Harbor HS AJ Knorr, RHP, King’s HS
Washington Southeast Estevan Ruiz, OF, Chiawana HS
Corey Jarrell, OF, Brewster HS
Conner Ashworth, RHP, Okanogan HS
Washington Southwest Ulysses Hammer, C, West Seattle HS Brady Liddle, RHP, Issaquah HS
Joshua Mansur, SS/RHP, Camas HS

Class of 2021

Oregon Metro Wilson Weber, C, Sam Barlow HS Braeden Munger, LHP/OF, Westview HS
Oregon State Kaleb Karpstein, C/1B, Bend HS Carson Lydon, 1B/LHP, Churchill HS
Idaho Garrett Thompson, INF, Borah HS Cooper Marshall, RHP, Mountain View HS
Tri-State Isaiah Burke, C/RHP, Thurston HS (OR) Jaxon Sorenson, 3B/RHP, Idaho Falls HS (ID)
Washington East Kyle Parkman, OF/LHP, Central Valley HS David Dawson, LHP, Shadle Park HS
Washington Metro Jesse Brown, C, Chief Sealth HS Max Debiec, RHP/1B, O’Dea HS
Washington Metro South Antonio Guerrero, 3B/RHP/OF, Fife HS
Willis Cresswell, C, Auburn Mountainview HS
Kyle Fossum, OF, Eastside Catholic HS
Alec Highland, 1B/RHP, Sumner HS
Matthew Korth, RHP, Sumner HS
Washington Northwest Aiden Roddel, 3B/RHP, Ferndale HS Ryan Lynch, RHP, Monroe HS
Washington Peninsula Colton Bower, C/OF/RHP, North Kitsap HS Charlie Puetz, RHP/INF, Ingraham HS
Washington Southeast Bodie Mamiya, OF/LHP, Kennewick HS Davis Buckner, LHP/1B, Snohomish HS
Washington Southwest Riley McCarthy, C, Mountain View HS Tommy Brandenburg, OF/RHP/2B, Kalama HS
Jake Gies, RHP, Archbishop Mitty HS (CA)

Class of 2022

Oregon Metro Cole Snidow, C, Grant HS Ian Umlandt, LHP/OF/1B, Sherwood HS
Oregon State Ely Kennel, INF, Santiam Christian HS Taylor Langworthy, 1B/RHP, Sheldon HS
Tri-State Easton Herdman, 1B/LHP, Central Kitsap HS (WA) Garrett Miller, RHP/OF, Timberline HS (ID)
Washington East Caleb Wanaka, 3B, Peninsula HS Jaden Newsom, LHP, Kentlake HS
Washington Metro Dominic Hellman, RHP/3B/OF, Jackson HS Dalton Brockett, 1B/LHP, North Kitsap HS
Washington Southwest Kenji Price, LHP/1B, Newport HS Ryan Orr, 3B/RHP, Tumwater HS

Class of 2023

Oregon State Dawson Santana, INF, Lake Oswego HS
Ryan Cooney, RHP/OF/INF, Jesuit HS
Dominic Nolan, C, Nathan Hale HS (WA)
Brock Hubert, 1B/RHP, Stayton HS
Tri-State Carter Seely. RHP/3B/OF, Selah HS (WA) Michael Getzinger, RHP, Moses Lake HS (WA)
Washington Metro Peyton Knowles, C, Peninsula HS
Paxton Fenberg, INF/RHP, Lake Washington HS
Camden Gillespie, C/RHP, Lake Washington HS
Washington Southwest  Jevin Patterson, INF/RHP, Puyallup HS Trevin Long, 2B/RHP, Battle Ground HS